Powrót do "Rok Szkolny 2015/2016"

25 listopada 2015 o godzinie 8:00 uczniowie klasy I i II Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili w Szymbarku Muzeum Wsi Pogórzańskiej, gdzie wzięli udział w zajęciach muzealnych – „Tradycyjne zwyczaje andrzejkowe”. Na początku spotkania młodzież została zapoznana z tradycją i organizacją wróżb andrzejkowych w dawnych czasach. Kolejnym punktem zajęć były wspólne zabawy i udział w wróżbach – lanie wosku, ustawianie butów, wróżenie z kart i przekłuwanie kartek z imionami. Tego ranka uczniowie miło i wesoło spędzili czas, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.

Wycieczka została sfinansowana przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ "PO TO JESTEŚMY" działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku. Za wsparcie wyjazdu młodzież i wychowawcy klas serdecznie dziękują!

Wychowawcy klasy I i II PdP:
Olga Dutka
Dorota Matusik