Powrót do "Rok Szkolny 2015/2016"

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha” (św. Jan Paweł II) – wprowadzając w życie powyższe słowa Wielkiego Polaka, 24 maja 2016r. Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymbarku wraz z opiekunami,  udała się na wycieczkę do Zakopanego.

Pierwszym punktem programu był wyjazd kolejką linowo – terenową na Gubałówkę. Wzniesienie to stało się naturalnym tarasem widokowym dla naszych turystów. Uczniowie, spacerując po szczycie, podziwiali wysokogórskie krajobrazy. Niecodziennie smakował również posiłek spożyty na łonie natury w swoistej formie pikniku.

Następnie wychowankowie  udali się na główną ulicę Zakopanego – Krupówki , by zaobserwować tętniące życie serca tatrzańskiego miasta. Nie sposób pominąć także wizyty pod słynnymi skoczniami narciarskimi. Z pokorą trzeba przyznać, że Wielka Krokiew wzbudza respekt.

Następnie uczniowie ZSZ przybyli  do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Była to  okazja do rozmowy z Bogiem oraz poznania chwytającej za serce historii kościoła. Jest to wotum wdzięczności górali za ocalenie papieża przez Maryję, podczas zamachu 13 maja 1981r.

Ostatnim etapem wycieczki był posiłek w Krościenku nad Dunajcem. Był to czas dzielenia się wspólnymi wrażeniami, integracji oraz świetniej zabawy.

Wyrazy wdzięczności należą się Stowarzyszeniu na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  oraz opiekunom. Dziękujemy za wsparcie finansowe, poświęcony czas oraz wszelką pomoc. Jesteśmy również wdzięczni właścicielom  karczmy w Krościenku „U Walusia” za udostępnienie nam altany na terenie swojego obiektu.

Barbara Gorący