Powrót do "Rok Szkolny 2016/2017"

We środę 22 marca Szkoła Przysposabiająca do Pracy wraz z wychowawcami i nauczycielami udała się na wycieczkę do Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w sali konferencyjno-edukacyjne, gdzie pan przewodnik prezentował i opowiadał młodzieży o eksponatach znajdujących się tam zwierząt. Następnie uczestnicy skierowali się do znajdującej się w muzeum łodzi podwodnej. Kiedy wszyscy już wygodnie usiedli, pan kapitan odpalił silniki i popłynęliśmy na wirtualną podróż po dnie rzeki Białej, po drodze wychowankowie spotykali i dowiadywali się jakie okazy zamieszkują czyste wody strumienia. Na zakończenie pobytu w obiekcie młodzież zwiedzała salę wypełnioną wieloma stanowiskami interaktywnymi, która dzięki wykorzystaniu różnych form multimedialnych w interesujący sposób prezentuje bogactwo świata zwierzęcego oraz przyrodniczego. W drodze powrotnej do szkoły wstąpiliśmy jeszcze do pobliskiego gotycko-renesansowego dworu w Jeżowie, tam też młodzież miała okazję zwiedzić ciekawy obiekt i poznać jego historię.

Wycieczka została sfinansowana przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ "PO TO JESTEŚMY" działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku. Za wsparcie wyjazdu młodzież i wychowawcy klas serdecznie dziękują!

Wychowawcy