Powrót do "Rok Szkolny 2016/2017"

Każdy wyjazd pozwala na  poznawanie i odkrywanie świata, dostarcza także rozrywki oraz relaksu i różnorodnych emocji. Pragnąc poznać świat , wszystkie klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej  dnia 16.05.2017 wybrały się na szkolną wycieczkę autokarową.

Pierwszym punktem programu był wyjazd Koleją Gondolową na Jaworzynę Krynicką. Jest ona najdłuższą i najnowocześniejszą koleją tego typu w Polsce. Z dolnej stacji położonej w Czarnym Potoku wywiozły nas do góry komfortowe czerwone, sześcioosobowe wagoniki pokonując trasę 2211 metrów w ok 8 minut. Podczas podróży podziwialiśmy wspaniałe widoki Beskidu Sądeckiego, piękną wiosenną roślinność a niektórym z nas udało się również wypatrzeć przebiegające w dole dzikie zwierzęta.

Kolejnym miejscem które odwiedziliśmy były Ogrody Sensoryczne w Muszynie. Przepięknie zagospodarowana przestrzeń wywarła ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Spacerując pomiędzy kolejnymi strefami ogrodu, każdy mógł znaleźć dla siebie przytulne i ciekawe miejsce. Wędrując alejkami dotarliśmy do strefy zapachowo- dotykowej w której posadzone rośliny zostały dobrane tak aby wydzielały intensywny zapach oraz posiadały różne faktury i kształty liści i kwiatów. Kolejno napotkaliśmy ogród smaku bogaty w drzewa i krzewy owocowe, zakątek dźwięku z szumiącymi trawami i przepływającym strumieniem, oraz ogród zapachu z cudownie pachnącymi kwiatami oraz zielnikiem. Ogromną radość sprawił uczestnikom wycieczki ogród zdrowia w którym umieszczone zostały różnorodne urządzenia do ćwiczeń. Podczas użytkowania ich  można podziwiać panoramę i piękne kwiatowe kompozycje.

Następnym punktem do którego skierowaliśmy swe kroki były Muszyńskie Ogrody Biblijne, gdzie z zaciekawieniem wysłuchaliśmy wiosennej katechezy na świeżym powietrzu. Miejsce to jest szczególną formą spotkania człowieka z Bogiem i Boga z człowiekiem. Dodatkowo odwiedziliśmy pobliski Kościół parafialny p.w. św. Józefa z piękną gotycką figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem , poznając jego historię pogrążyliśmy się w chwili modlitwy i zadumy.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Pasieki „ Barć” im. ks. dra Henryka Ostacha w Kamiannej. Zwiedziliśmy zabytkowy Kościół, skansen z działem produkcji pasiecznej, działem farmacji oraz działem dydaktycznym. Każdy mógł sprawdzić swoją spostrzegawczość szukając w ulu pszczoły matki oznaczonej specjalną kropką. Dużym powodzeniem cieszyła się degustacja miodu. Jako pamiątkę z wycieczki  chętnie zakupiliśmy słoiczek miodu czy woskową figurkę. Po dniu pełnym przeżyć i emocji  odpoczywaliśmy w Kamiannej na łonie natury, ciesząc się ciszą , zajadając kiełbaskę z grilla. Wyjazd ten stał się okazją do zdobycia wielu cennych doświadczeń.

Serdecznie dziękujemy opiekunom wycieczki oraz Stowarzyszeniu na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Po To Jesteśmy” które sponsorowało wyjazd uczniów.

Wycieczka została w całości sfinansowana przez
STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ "PO TO JESTEŚMY"
działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku.
Za wsparcie wyjazdu młodzież i wychowawcy klas serdecznie dziękują!