„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…”

W piątek, 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Dokładnie o godz. 11.11  wszyscy uczniowie, nauczyciele a także pracownicy szkoły zebrali się na świetlicy. Część oficjalną akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

Montaż słowno-muzyczny wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Na koniec pani dyrektor podziękowała artystom za ich ciężką pracę.