W dniu 09.04.2018 uczniowie klasy III Szkoły Branżowej wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do firmy Fakro która znajduje się w Nowym Sączu. Firma Fakro to przedsiębiorstwo produkujące głównie okna dachowe i zatrudniająca 3300 pracowników. Dzięki uprzejmości firmy mieliśmy możliwość zwiedzania nowoczesnego, zmechanizowanego zakładu pracy. Wycieczkę po firmie rozpoczęliśmy od krótkiego wykładu na temat tego czym zajmuje się firma, a następnie korzystając z tzw. melexów wraz z przewodnikami odwiedzaliśmy większość działów produkcyjnych podpatrując pracujących tam pracowników. Jednym z bardziej ciekawych był dział sprawdzania jakości gdzie mieliśmy okazje zobaczyć różnego rodzaju doświadczenia chemiczne i mechaniczne mające na celu sprawdzić wytrzymałość produktów które później trafią do klientów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.