W listopadowy wieczór, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszym Ośrodku odbył się Wieczór Poezji Patriotycznej przygotowany przez wychowanków. Zaprezentowane zostały najpiękniejsze wiersze ukazujące miłość do Ojczyzny.

Uczniowie recytowali między innymi utwory Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Artura Oppmana, Władysława Bełzy, Władysława Broniewskiego oraz Wisławy Szymborskiej.

Wieczór przebiegł w podniosłej atmosferze, zarówno wychowankowie, jak i publiczność, mieli okazję na chwilę oderwać się od rzeczywistości i pomyśleć o ważnych rzeczach, o wartościach, którym na co dzień poświęcamy mało uwagi, a przecież są tak istotne dla każdego Polaka.

Słuchając wierszy, można było doświadczyć całej gamy uczuć: od radości poprzez wzruszenie, refleksję i zadumę.