17 października 2018 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami  uczestniczyli w wycieczce do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Celem wyjazdu był udział w warsztatach zatytułowanych „Skarby z ula”. W czasie spotkania młodzież dowiedziała się jak wygląda życie pszczół, skąd bierze się miód. Dodatkowym walorem zajęć była możliwość zobaczenia, dotknięcia i powąchania produktów pszczelich. Taka lekcja dzięki możliwości wielozmysłowego poznania tematu związanego z pszczelarstwem była dla młodzieży bardzo efektywną i ciekawą formą edukacji. Miłą atrakcją wizyty w skansenie były zajęcia praktyczne - tworzenie aromatycznych tabliczek z wosku pszczelego oraz kompozycji ziół i kwiatów. W ten słoneczny dzień młodzież skorzystała również ze spaceru po terenie skansenu podczas, którego podziwiała piękno szymbarskiej natury.

Wycieczka została dofinansowana przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „ PO TO JESTEŚMY ”
działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku.
Za wsparcie wyjazdu uczniowie i wychowawcy klas serdecznie dziękują!