W listopadzie i grudniu 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy brali udział w projekcie „Mistrzowskie interpretacje. Inspiracje, edukacja, integracja”.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się cykliczne zajęciach z muzykoterapii prowadzone przez certyfikowane muzykoterapeutki.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach tańcząc, śpiewając piosenki, kolędy i grając na instrumentach. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się skrzypce, gitara i ukulele. Każdy z uczniów pragnął zagrać na jednym z tych instrumentów. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i pozwoliły na przełamanie barier spowodowanych ograniczeniami płynącymi z niepełnosprawności.