4 czerwca 2019r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy waz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do jaskini solno-jodowej w Wysowej orz Ośrodka Stara Cegielnia w Gładyszowie. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Parku Zdrojowym w Wysowej, gdzie uczestnicy podziwiali piękno otaczającej przyrody, wsłuchiwali się w śpiew ptaków i próbowali różnych rodzajów wód leczniczych z tamtejszej pijalni. Po spacerze wszyscy udali się do jaskini solno-jodowej, tam też przed seansem młodzież poznała właściwości i zalety płynące z systematycznego korzystania i zażywania relaksu się w grocie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Ośrodku Stara Cegielnia w Gładyszowie. W stadninie uczniowie mieli okazje jeździć konno oraz bryczką, zwiedzać budynek starej cegielni i oglądać różnorodne rekwizyty zgromadzone w muzeum jazdy konnej.  Na zakończenie wyjazdu ciesząc się i korzystając z pięknej pogody uczniowie wraz z opiekunami piekli kiełbaski, biesiadowali, spacerowali, miło spędzali czas i ostatnie chwile kończącego się roku szkolnego.

Wycieczka została sfinansowana przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ "PO TO JESTEŚMY"
działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymbarku. Za wsparcie wyjazdu młodzież, rodzice
i wychowawcy klas serdecznie dziękują!