Powrót do "Rok Szkolny 2019/2020"

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej wzięli udział w II edycji konkursu „Szkolne przygody Gangu Słodziaków" organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Jego głównym celem było motywowanie dzieci i młodzieży do codziennego czytania oraz rozwijanie wyobraźni.

Przygotowane zostało Magiczne Drzewo Słodziaków, pod którym młodzi czytelnicy pod opieką pięknej Pani Jesieni mogli zagłębić się w lekturę przygód sarenki Hani, borsuka Bartka, dzięcioła Dominika, nietoperza Nikodema oraz uroczych juniorów.

Prosimy o trzymanie kciuków za naszą szkołę, ale największą nagrodę już i tak otrzymaliśmy: wielu uczniów coraz chętniej sięga w wolnym czasie po książkę, bo przekonali się, że ich czytanie  ,,to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” /Wisława Szymborska/.