Przejdź do treści
Dogo
Hipo
Główny
Dworek
Przejdź do stopki

Biblioteka

Treść

Informacje o bibliotece

Podczas wakacji 2018 roku zaadaptowano poddasze na potrzeby biblioteki szkolnej. Z początkiem września pomieszczenia zostały oddane do użytku. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mają możliwość korzystania z wypożyczalni oraz przestronnej sali multimedialnej z dostępem do Internetu. Zaplecze biblioteczne zostało skomputeryzowane, posiada program biblioteczny MOL.

Biblioteka realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej. Gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały i udostępnia je. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy ponad 4 tysiące woluminów. Duża część zbiorów to lektury szkolne oraz literatura z zakresu pedagogiki specjalnej. Dostępny jest również bogaty księgozbiór literatury pięknej, popularnonaukowej oraz księgozbiór podręczny: encyklopedie i słowniki ogólne oraz specjalistyczne, z których można korzystać na miejscu, w wydzielonym kąciku czytelniczym.

Od 2018 roku opiekunem biblioteki jest Pani mgr Sylwia Trybus- bibliotekarz i nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

22867